Кількість
|
Вартість
|
||
|
У стевії немає вуглеводів, тому вона не містить калорій. Лікарі рекомендують її для збалансованої дієти під час схуднення.
У складі стевії є дві основні сполуки – ребаудіозид А та стевоїд. Саме вони надають траві солодкого смаку з гірким післясмаком.
Ще є багато стеролів та антиоксидантів (наприклад, кемпферол, флавоноїди, танін), які на 20 відсотків зменшують ризик розвитку раку підшлункової залози. Також стевія розширює судини, вони сприяють виведенню натрію з організму, тим самим знижуючи артеріальний тиск.
Крім того, стевія купірує зростання бактерій в роті, яким приписується розвиток карієсу.
Стевія - це чудовий замінник цукру, який на відміну від бурякового продукту не має шкідливих вуглеводів, здатних відкладати прошарки жиру під шкірою людини. Рослина в кулінарії застосовується досить широко. Його можна додавати:
- Гарячі напої, такі як чай або кава. Для цього достатньо занурити в чашку листя трави. Він може бути свіжим та сухим.Тим, хто відчуває дискомфорт від присутності в напої зайвих компонентів, рекомендується купувати в аптеці спеціальні таблетки, які можна додавати до напоїв.
- Порошкоподібну стевію використовують у других стравах, салатах, молочних продуктах, десертах, кондитерській випічці. При цьому не варто захоплюватися порошком, оскільки він концентрований і містить велику дозу екстракту, в результаті чого страва може бути занадто солодкою.
- Стевію застосовують для приготування солодких прохолодних напоїв, таких як лимонад, компот чи сік.
- Порошок у поєднанні з пектин підійде для приготування варення або джему.
Стевія - продукт, призначений для заміни цукру у випічці тим, хто перебуває на дієті, але при цьому любить побалувати себе солодким. Багато господинь навчилися готувати корисну безу і навіть зефір з додаванням солодкого порошку.
еритрит та екстракт листя стевії
- білки - 0 г
- жири - 0 г
- вуглеводи - 0 г
- сіль -
Енергетична цінність на 100 г: 0 ккал